Nasza Wigilia w Dominikanie

Przyznam się Wam, że jestem naprawdę bardzo zaskoczona tym jak wiele Magii Świąt wyczarowaliśmy w tym roku na tarasie w Bavaro. Być może to obecność dzieci daje napęd do tego, żeby się bardziej postarać? A może fakt, że przy jednym stole usiadły razem trzy pokolenia? A może po prostu spokój w sercu, ciepłe uczucia, szczere intencje i autentyczna radość wystarczą, żeby było świątecznie? Cokolwiek to było, dorzuciliśmy do tego langusty z grilla i Wigilia 2015 odeszła do historii jako jedno z najweselszych i najcieplejszych rodzinnych spotkań.

W poprzednim wpisie mogliście poczytać o dominikańskich zwyczajach wigilijnych. My po dominikańsku grillowaliśmy, a resztę zrobiliśmy zupełnie po swojemu.

Rano wycięłyśmy z Janką z kartonowego pudełka kilka gwiazdek, które owinęłyśmy folią aluminiową. Tak powstały ozdoby choinkowe, które zawisły na jednym kaktusów rosnących na tarasie. W południe z różnym skutkiem zadzwoniliśmy do Polski na wszystkie Wigilie, na których bylibyśmy nie wyjeżdżając. Jaro, sobie tylko znanymi sposobami, zorganizował cztery langusty. Wszyscy razem ogarnęliśmy naszą życiową przestrzeń w ramach świątecznych porządków. Mazur jak zwykle był mistrzem ceremonii grillowej i po zapadnięciu zmroku usiedliśmy do stołu. Obok langust znalazły się na nim tostones, czyli smażone platany i chleb.

Po kolacji pod naszą kaktusową choinką pojawiły się prezenty dla dzieci, a z głośników popłynęły góralskie kolędy, które na chwilę zagłuszyły bachatę towarzyszącą Wigilii dominikańskich sąsiadów.

Było na luzie, z uśmiechem i mnóstwem radości. Czyli dokładnie tak jak być powinno, mimo iż daleko od Polski.

A jak Wam minął ten świąteczny czas?  Spędzaliście kiedyś Święta z dala od domu? Czy udało się Wam poczuć świąteczny klimat, czy może raczej chcieliście od niego uciec? Podzielcie się swoimi wspomnieniami w komentarzach pod wpisem, lub na stronie na FB. Jestem bardzo ciekawa Waszych opowieści!

3 komentarze Dodaj własny

  1. Pmazur pisze:

    Super 😀 !

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s